top of page
DAP06240.jpg

Termal Havuz

Genel Termal Havuzu

• 38-39 derece sıcaklık 300 metrekare termal havuz (ücretsiz)
• 41-43 derece sıcaklık 100 metrekare termal havuz (ücretsiz)
• 80 metrekare termal çamur havuzu (ücretli)
• 40 metrekare ısıtmalı çocuk havuzu (ücretsiz)
• Türk Hamamı (Giriş ücretsiz)
• Sauna (Giriş ücretsiz)


Bayanlara Özel Termal Havuz

• 38-39 derece sıcaklık 175 metrekare termal havuz (ücretsiz)
• 41-43 derece sıcaklık 40 metrekare termal havuz (ücretsiz)
• Türk Hamamı (ücretsiz)
• Sauna (ücretsiz)

Faydaları

Larina Hierapolis Thermal Pamukkale’ de siz misafirlerimizin kullanımına sunulmuş olan Şifalı sularımızın hangi hastalıkların, tamamlayıcı tedavilerinde etkili olduğunu gösteren şifa niyetine kaleme aldığımız bilgilendirme metnimizi dikkatlerinize sunarız.

- Kaynaktan gelen suyu içtiğiniz de gastrit, mide ülserine ve mide asidini azaltarak tamponlayıcı etkisiyle şikâyetlerin azalmasına yardımcı olmaktadır.

- Müzmin kabızlık gibi rahatsızlıklara ve safra kesesinde oluşan çamur ve taşlara da iyi gelmektedir.
- Bikarbonat içeriği sayesinde şeker hastalarındaki kanın asitlik eğilimini azaltıp kan tablosuna olumlu etkisi vardır.

- Thermal Havuz şifalı sıcak sular eşliğinde ve buharla birlikte vücudunuza sağlık katmaktadır. Thermal sulardan maksimum 15-20 dakikalık periyotlar belirleyerek günde 3- 4 kez faydalanabilirsiniz. Yemek yenildikten sonra kendinizi kötü hissedeceğiniz ve metabolizmanın yavaşlaması nedeni ile girilmemesi gerekmektedir. Alkol alındıktan sonra kesinlikle girilmemesi gerekmektedir. Yüksek tansiyon ve solunum rahatsızlığı olanlar kesinlikle girmemelidir.

- Türk Hamamı bol su eşliğinde sabun, kese, köpük, buhar ile kendinizi tertemiz hissedeceğiniz geleneksel kültürdür
- Klasik sauna ahşapları (Fin Çamı – Redwood) ile hazırlanan, atmosferi 90 – 110°C sıcaklık ve %10 - 25 nem esasına göre çalışan kuru saunadır. Buhar odası vücut toksinlerinden arınmaya yardımcı olmak için cildinizin gözeneklerini açmaktadır. Isı ve nem sayesinde ağrıyan kasları veya artrit sakinleştirici, stresten arınarak rahatlama gibi vücut temizliğinde faydaları görülmektedir.

- Romatizmal Hastalıkların kronik dönemleri
- Fibromiyalji, miyosit,tendinit gibi yumuşak doku hastalıkları
- Bel, boyun fıtığı ve diğer eklem ağrıları, spor yaralanmaları
- Ruhsal gerginlik ve genel stres bozuklukları, uykusuzluk ve kronik yorgunluklar
- Nörolojik rahatsızlıklar, beyin sinir, ortopedik operasyonlar sonrası rehabilitasyon tedavisi
- Cerebral Oalsy tedavisi( Spastik özürlülere destekleyici olarak)
- Kaşıntı ve döküntülü cilt rahatsızlıkları
- Osteoratrit gibi eklem hastalıkları, Kireçlenmeler, Osteoporoz

Gelişen Yeni Normal ve yaşam standartlarımız kapsamında öncelikle siz değerli misafirlerimizin sağlığınızın devamını sağlamak ve kaplıca imkanlarından bu kapsamda maximum koruma ile faydalanmasını sağlamak adına oluşturduğumuz: GÜVENLİ TERMAL kullanım kısıtlama ve tedbirlerini aşağıda dikkatlerinize sunmaktayız.

GÜVENLİ TERMAL Çalışanları ekibimiz ile sürekli denetim ve kontrolleri aşağıda anılan prosedürler ile sağlamaktayız. Kaplıca ve Termal alanlarımız kullanımını tesisimize rezervasyon yaptırarak kabul etmiş konumdasınız. Çalışanlarımızın bu anlamda sizlerden talep etmiş olduğu bilgilendirme formlarınıza konu olan temel sağlık bilgilerini lütfen eksiksizce aktarınız. Siz ve diğer misafirlerimizin sağlık ve huzurlu tatil geçirmesi adına konulmuş kurallarımıza maximum anlayış ile uyumunuzu önemle hatırlatırız.
Havuzlarımızda mesafeli kullanım kurallarına dikkat etmekte , güvenli termal çalışanlarımızla devamlı kontrol etmekteyiz.

Havuz alanımız dikkate alınarak 4m2 bir kişi düşecek düzeyde misafirimizin kullanımına izin vermekteyiz. Bu nedenle havuz kullanımlarımızı havuzlarımız bazında rezervasyon la ve yarım saat ara ile yapmaktayız.

Havuzlarımız bonesiz kullanıma izin vermemekteyiz. Havuzlarımıza duş almadan ve ayak dezenfektanından geçmeden girişe müsade etmemekteyiz. Havuzlarımızda kullanım alanlarını ilgili işaretlemelerle ayırmış ve güvenli termal görevlilerimizce kontrol edip ihlalini engellemekteyiz.
Havuz merdiveni gibi elle dokunulan alanları sürekli dezenfekte etmekteyiz.
Kaplıca sularımızı kullanım süresince yenilemekteyiz. Kapalı Termal havuzlarımız yerine Açık termal havuzlarımızı kullanıma sunmaktayız. Termal sularımızdan Her gün numune alarak kontrollerini yaptırıyor ve havuz alanlarında numune sonuçlarını yayınlıyoruz. Termal havuz kullanım saatlerinde, aynı anda kullanan tüm misafirlerimizin kayıtlarını tutuyoruz. Misafirlerimizin havuzları kullanmadan 15 dakika önce Ateş-Klinik bulgu- Tansiyon- Nabız ölçümlerini yaparak kayıt altına alarak havuza kabullerini sağlıyoruz.
Misafirlerimizin havuzları (tek kullanımlık) sipersiz kullanmasına izin vermemekteyiz. Havuzlarda kullanım esnasında dalma, Su içme vb faaliyetlere izin vermemekteyiz. Havuzlarımıza girişte ayak koruma pabuçları olmaksızın kullanıma izin vermemekteyiz. Vücudunda yara, deri hastalığı vb konumları olan misafirleri genel havuzlarımıza kabul etmeyip özel banyoları kullanmaları anlamında yönlendirmekteyiz.
Ateşli hastalıklar, sistem enfeksiyonları hastalıkları bulunan misafirlerimizi,
Alevli dönemde iltihabı-romatizmal hastalıklar bulunan misafirlerimizi,
Ağır kansızlık hastalığı bulunan misafirlerimizi,
Kanser ve benzeri habis hastalıkları olan misafirlerimizi,
Kanamalı hastalıklar ve kanamaya meyil hastalıkları olan misafirlerimizi,
Kadınlarda adet dönemleri, gebelik ve doğum sonrası dönemlerdeki misafirlerimizi,
Ağır kalp, Akciğer, Böbrek ve Karaciğer hastalıkları ve yetmezlikleri bulunana misafirlerimizi,
Koroner arter hastalıkları; kalp krizi geçirmiş hastalar, yakın zamanda kalp anjini-spazmı geçirmiş misafirlerimizi, Oynak hipertansiyonu veya kan basıncı sürekli sistolik 150 mmHg üzerinde seyreden misafirlerimizi,
Yaygın varisler, iltihabı ve/veya tıkayıcı damar hastalıkları olan misafirlerimizi,
Kontrol altına alınmamış ve insüline bağımlı şeker hastalığı bulunan misafirlerimizi,
Akut yada kronik üriner, bilier ve istestinal tıkanmaları bulunan misafirlerimizi,
Açık yaraları bulunan misafirlerimizi,
6-12 aydan yeni, antikoagülan kullanan, yüksek risk faktörüne sahip Serebrovasküler hastalığa bağlı yarım felçli misafirlerimizi (hiç girmeseler daha iyi ),

Epilepsi ve benzeri nöbet geçiren misafirlerimizi, Akıl hastaları ve ağır psikolojik problemleri olan misafirlerimizi, İleri yaşta ve düşkün misafirlerimizi, Aşırı kilolu misafirlerimiz. Kaplıca ve Termal alanlara kabul etmemekteyiz.

DJI_0879.jpg
DAP05852.jpg
DAP05990.jpg
%10 Balayı İndirimi
Erken Rezervasyon
Uzun Konaklama İndirimi
Kampanyalar
bottom of page